Kurz zpomaleného čtení_002 navazuje na stejnojmenný kurz, který se uskutečnil v průběhu akademického roku 2019/20.

Kurz v současnosti (v akademickém roce 2020/21) probíhá opět ve spolupráci se skupinou studentů brněnské VUT, FaVU a stejně jako jeho předchůdce _001 se odehrává primárně v on-line prostředí tohoto společného blogu. Blog je koncipován jako veřejná platforma.

Kurz je záměrně koncipován v co možná nejširších intencích. Z jednoho prostého důvodu. Rád bych, abyste byly co možná nejméně omezeni, ale zároveň si svého omezení (ať je jakékoliv) byli vědomi a nebo si ho postupně začali uvědomovat. Každý z vás má hranice svého světa jinde, ale všichni obýváme stejný, nebo minimálně podobný (podobně omezený) prostor. Tak, aby byl kurz zajímavý i pro mě, rozhodl jsem se, že vás budu konfrontovat s tématy, o kterých přemýšlím, a které se bezprostředně dotýkají možností pohybu / péče / navigace v nestálém a neustále se proměňujícím prostředí a budu doufat, že něco z toho se dotkne i vás.

Přijde mi důležité, aby se otázky, které budou nastíněny v následujícím příspěvku nejen promýšlely a propracovávaly, ale především aplikovaly v různých podobách do vaší umělecké tvorby a nebo přímo do života. Byla by škoda, aby cokoliv zůstávalo jen na úrovni virtuálního potenciálu.